
Przymiary i liniały

Przymiary sztywne do wyżej wymienionych zastosowań "specjalnych" powinny być zgodne z dyrektywą MID (a nie z normą DIN 866) oraz wydanym w zgodzie z nią rozporządzeniem ministra gospodarki oraz mieć europejską klasę dokładności I lub II. Powinny być ocechowane przez producenta znakiem "C" oraz znakiem metrologicznym "M". Przed ocechowaniem producent powinien sprawdzić ich zgodność z wymaganiami dyrektywy MID - sam oraz przy udziale jednostki notyfikowanej oraz sporządzić dokumentację z oceny zgodności. Przymiar sztywny oceniony przez producenta z udziałem jednostki notyfikowanej uważa się za przymiar, który przeszedł legalizację pierwotną WE. Według informacji uzyskanych w Obwodowym Urzędzie Miar w Warszawie - nowe przymiary sztywne do zastosowań specjalnych wg MID nie podlegają już prawnej kontroli metrologicznej przez administrację miar lecz jedynie jednorazowej ocenie zgodności przez producenta z udziałem jednostki notyfikowanej. Tak zwana legalizacja pierwotna WE jest aktem jednorazowym dla danego egzemplarza przymiaru i nie wymaga powtarzania.
MATBOR Sp. z o.o. oferuje Państwu wykonanie specjalne przymiarów sztywnych stalowych lub ze stali nierdzewnej zgodnych z dyrektywą MID, w klasie dokładności I lub II i posiadająych dowody oceny zgodności przez producenta z udziałem jednostki notyfikowanej, czyli legalizację pierwotną WE. (Aktualizacja z 19.05.2016 r.: Aktualnie nie oferujemy przymiarów sztywnych wg MID z legalizacją pierwotną WE, ponieważ nasz dostawca (producent) przymiarów sztywnych wg DIN 866 nie jest zainteresowany ponoszeniem kosztów oceny zgodności z udziałem jednostki notyfikowanej).
Zapraszamy także do zakupu u nas przymiarów sztywnych stalowych i inox do zastosowań zwykłych (czyli techniczno-metrologicznych). Posiadamy w ofercie przymiary sztywne zgodne z DIN 866, w typie A (przymiary kreskowe sztywne) i B (przymiary końcowo-kreskowe sztywne MLPc), które mają klasy dokładności zgodne z DIN 2268. Zakresy pomiarowe: 0-500, 0-1000, 0-1500, 0-2000, 0-3000, 0-4000 i 0-5000 mm. Przymiary do zastosowań zwykłych nie podlegają ocenie zgodności, ale na życzenie klienta mogą podlegać dobrowolnej, technicznej kontroli metrologicznej, czyli wzorcowaniu. Wzorcowanie jest usługą rynkową, nie regulowana przepisami prawnymi. Odnoszą się do niego jedynie dobrowolne normy techniczne. Wzorcowanie zwykłe lub metodą akredytowaną (w zakresie akredytacji) PCA.
Zapytania ofertowe prosimy kierować na adres e-mailowy: marketing@matbor.pl
Nie chcesz składać zamówienia online? Masz więcej pytań? Nie ma w sklepie tego, czego szukasz? Potrzebujesz oferty? Prosimy o kontakt: