Ceny w walucie EURO i USD w sklepie podane są jedynie dla orientacji. Cała transakcja odbywa się w walucie PLN - polskich złotych. Do każdego zamówienia otrzymują Państwo fakturę VAT w PLN. Istnieje możliwość dokonania transakcji w EURO lub USD (faktura walutowa) - prosimy o niedokonywanie zakupu przez sklep, lecz o kontakt na matborsklep@matbor.pl celem wystawienia proformy w walucie EURO lub USD

Producenci

Folie wzorcowe (grubość powłok)

Folie wzorcowe BDS (folie kalibracyjne folie wzorcowe grubości powłok) Folie wzorcowe BDS (folie kalibracyjne folie wzorcowe grubości powłok)
Cena:

110,70 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena netto: 90,00 zł

zobacz więcej
Folie wzorcowe z tworzywa sztucznego (plastic calibration foils/ shims/ films) stosowane do adiustacji (ustawiania dokładności) i wzorcowania (kontroli dokładności) warstwomierzy magnetycznych, prądowirowych i dualnych, mają (ze względu na delikatny materiał wykonania oraz ogólne właściwości tworzyw sztucznych) dość krótki okres trwałości/ stabilności wymiarowej/ gwarancji.
Okres gwarancji wynosi w zależności od producenta od 3 miesięcy do 1 roku.
 
Mimo, że folie wzorcowe produkowane są z tworzyw o wysokiej stabilności wymiarowej i odporności temperaturowej, to ich właściwości zmieniają się znacznie szybciej niż w przypadku stali. Są podatne na trwałe zaginanie, zarysowania, wgniatanie oraz deformacje pod wpływem przegrzania. W momencie wgniatania kulki głowicy pomiarowej warstwomierza (przeważnie jest to siła nacisku 1.5 N) w folię powstaje w tym miejscu lekkie wgniecenie, mające wpływ na kolejne pomiary. 
 
Częste użytkowanie folii wyraźnie skraca okres ich przydatności pomiarowej. Zaleca się aby folie wzorcowe wymieniać ze średnią częstotliwością raz do roku, a w miarę możliwości jeszcze częściej. Dla użytkowników wzorcujących folie wzorcowe w laboratoriach zewnętrznych wynika z tego zalecenia przesłanka, że folie wzorcowe należy wzorcować tylko raz po wyprodukowaniu. Wzorcowanie zużytych (zwłaszcza pogiętych) folii mija się z celem. Wzorcowanie folii jest dostępne w naszym sklepie lub na zamówienie poza sklepem via matborsklep@matbor.pl
 

UWAGA: Użytkownicy warstwomierzy (mierników gubości powłok) często popełniają błąd sądząc, że grubość folii wzorcowej musi być identyczna z grubością mierzonej powłoki ochronnej (lakieru, ocynku itp.). Mając takie przekonanie nierzadko wpadają w konsternację, kiedy nie udaje im się kupić folii wzorcowej o grubości nominalnej przez nich żądanej. W rzeczywistości folie wzorcowe dostępne w handlu rzadko mają grubość nominalną identyczną z grubością powłoki ochronnej przeznaczonej do pomiaru warstwomierzem. Jest tego przyczyna: producenci warstwomierzy i folii wzorcowych wiedzą to, czego nie wiedzą (albo nie chcą wiedzieć) niektórzy ich klienci, że dokładność warstwomierzy ustawia się dla podzakresów pomiarowych, a nie dla konkretnych grubości. Dla danego podzakresu pomiarowego warstomierza można użyć folii o dowolnej grubości, pod warunkiem, że mieści sie w tym podzakresie. Przed zamówieniem folii należy przeczytać instrukcję obsługi swojego warstwomierza, szczególnie dział "adiustacja" ("kalibracja", "ustawianie" itp.).

Nie chcesz składać zamówienia online? Masz więcej pytań? Nie ma w sklepie tego, czego szukasz? Potrzebujesz oferty? Prosimy o kontakt:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl