Ceny w walucie EURO i USD w sklepie podane są jedynie dla orientacji. Cała transakcja odbywa się w walucie PLN - polskich złotych. Do każdego zamówienia otrzymują Państwo fakturę VAT w PLN. Istnieje możliwość dokonania transakcji w EURO lub USD (faktura walutowa) - prosimy o niedokonywanie zakupu przez sklep, lecz o kontakt na matborsklep@matbor.pl celem wystawienia proformy w walucie EURO lub USD

Producenci

Przyrządy pomiarowe

 Zajmujemy się dystrybucją nowoczesnych przyrządów o ściśle wyprofilowanym zakresie działania. Znajdą tutaj Państwo mi.in. grubościomierze ultradźwiękowe oraz magnetyczne, twardościomierze rozmaitych metod, mierniki grubości powłok, profilometry, a także siłomierze, wagi i mikroskopy. Wszystkie nasze urządzenia pochodzą od renomowanych producentów (SAUTER, KERN, NOVOTEST, TX, LIMIT, INSIZE, GIMEX) – gwarantujących wykonywanie precyzyjnych i dokładnych pomiarów o wysokiej powtarzalności.

W naszej ofercie znajdują się także narzędzia pomiarowe długości i kąta, w tym narzędzia suwmiarkowe, mikrometryczne i czujnikowe, kątowniki i kątomierze, liniały i przymiary. Ponadto nasz asortyment obejmuje bardzo szeroki wybór wzorców (wzorce twardości, folie kalibracyjne, wałeczki, kulki, płytki etc.) i sprawdzianów (na zamówienie), które umożliwiają szybką ocenę poprawności wykonania produkowanych przedmiotów.

Świadczymy również profesjonalne usługi wzorcowania akredytowanego i nieakredytowanego. Oferujemy możliwość zakupu online przyrządu wraz z pożądanym wzorcowaniem, zakupu online samego wzorcowania dla posiadanego przez Państwa przyrządu oraz zamówienia usługi wzorcowania drogą e-mail. Cenniki wzorcowań PDF można pobrać tutaj KLIK. Wzorcowania możliwe do zamówienia w sklepie znajdują się w zakładkach WZORCOWANIE AKREDYTOWANE oraz WZORCOWANIE NIEAKREDYTOWANE

Wykonujemy też usługi pomiarowe. Oferowane przez nas przyrządy, wzorcowania i badania opierają się na obowiązujących normach technicznych. Szerszą ofertę i dokładne specyfikacja techniczne dostępnych przyrządów, narzędzi, wzorcowań prezentujemy w naszym sklepie - jeśli nie znajdujecie Państwo pożądanego przyrządu, wariantu przyrządu lub wzorcowania, albo też niezbędne jest otrzymanie oferty - prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Zachęcamy do zapoznania się z katalogami producentów KLIK i wysłanie zapytania na marketing@matbor.pl lub matborsklep@matbor.pl 

 

Ciekawostka

KLASYFIKACJA OGÓLNA, NAJWYŻSZEGO STOPNIA - KATEGORIE OGÓLNE (USTAWA)


Zgodnie z aktualnie obowiązującą ustawą Prawo o miarach z 2001 r. przyrząd pomiarowy to "urządzenie, układ pomiarowy lub jego elementy, przeznaczone do wykonania pomiarów samodzielnie lub w połączeniu z jednym lub wieloma urządzeniami dodatkowymi; wzorce miary i materiały odniesienia są traktowane jako przyrządy pomiarowe".
Dawniej przyrządy pomiarowe nazywane były w przepisach prawnych i normach technicznych także: narzędziami mierniczymi, przyrządami mierniczymi, środkami mierniczymi i narzędziami pomiarowymi.

W rozumieniu przywołanej ustawy możemy podzielić wszystkie przyrządy pomiarowe na dwie zasadnicze kategorie ogólne: Narzędzia pomiarowe (termin nie występujący w ustawie) albo przyrządy pomiarowe sensu stricte (w uproszczeniu: przyrządy pomiarowe wskazujące, posiadające zakres wskazań/ zakres pomiarowy, np. suwmiarki, mikrometry, czujniki, twardościomierze)
Wzorce miar (w uproszczeniu: przyrządy pomiarowe z jednym, stałym i jak najdokładniejszym wskazaniem wartości danej miary układu SI, np. płytki wzorcowe długości, kątowniki) i materiały odniesienia (w uproszczeniu: przyrządy pomiarowe z jednym, stałym i jak najdokładniejszym wskazaniem wartości danej właściwości materiału/ substancji, przy czym właściwość ta nie jest miarą układu SI, np. wzorce twardości Rockwella)
oraz trzecią, domyślną: Urządzenia dodatkowe lub wyposażenie pomocnicze (urządzenia nie przeznaczone do wykonywania pomiarów lecz do ułatwiania wykonywania pomiarów przyrządami pomiarowymi, np. uchwyty do płytek wzorcowych, statywy do mikrometrów i czujników)
W dawniejszych ustawach nazewnictwo było "odwrócone", to znaczy że nie przyrządy pomiarowe (kategoria ogólna) dzieliły się na narzędzia pomiarowe i wzorce miar lecz narzędzia pomiarowe (miernicze) jako kategoria ogólna dzieliły się na przyrządy pomiarowe (miernicze) i wzorce miar.

Uwaga: Przyrządy pomiarowe ze względu na ich dokładność i przeznaczenie dzielą się także na:

Przyrządy pomiarowe użytkowe, czyli przyrządy służące bezpośrednio do wykonywania pomiarów wyrobów, np. przymiar sztywny użytkowy typu B wg DIN 866.
Przyrządy pomiarowe kontrolne, czyli przyrządy służące do kontroli metrologicznej przyrządów użytkowych (wzorcowania, sprawdzeń wewnętrznych, sprawdzeń okresowych), np. przymiar sztywny kontrolny typu A wg DIN 866. 

Kompleksowa obsługa Klienta – od fachowego doradztwa, po możliwość zakupu rozwiązań spoza oferty

Prosimy pamiętać, że przyrządy pomiarowe prezentowane na stronie internetowej naszego sklepu stanowią jedynie niewielką część rzeczywistej oferty Matbor Sp. z o.o. Klienci naszej firmy mogą liczyć na w pełni indywidualne podejście oraz kompetentną pomoc przy zakupie interesujących ich narzędzi czy akcesoriów.

Nawet jeżeli okaże się, że danego produktu nie ma w katalogu żadnego z kilkudziesięciu współpracujących z nami producentów o światowej renomie, nasi specjaliści będą poszukiwać odpowiedniego rozwiązania aż do skutku. Zaufanie Klientów, zarówno tych z sektora przemysłowego oraz edukacyjnego, jak i instytucji specjalizujących się w badaniach materiałów, jest dla nas bowiem najważniejsze. W branży działamy już od ponad 35 lat, a zdobyta i sukcesywnie poszerzana w tym czasie wiedza specjalistyczna stanowi jeden z naszych kluczowych atutów. Doskonale znamy potrzeby działów kontroli jakości funkcjonujących przy zakładach produkcyjnych, więc – bez względu na rodzaje przyrządów pomiarowych stosowanych w tych jednostkach – będziemy w stanie zapewnić profesjonalne doradztwo w kwestii doboru właściwych narzędzi oraz ich późniejszej eksploatacji.

Dożywotni serwis pogwarancyjny przyrządów pomiarowych

Tym, co wyróżnia nas na tle konkurencyjnych firm, jest jednak nie tylko praktycznie nieskończony asortyment ciągle poszerzany o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i skuteczna obsługa klienta oparta na wieloletnim doświadczeniu. Kolejnym ważnym elementem współpracy z nami jest możliwość skorzystania z nieodpłatnego serwisu gwarancyjnego, a - po upływie gwarancji - pogwarancyjnego w bardzo konkurencyjnych cenach. Po upływie okresu gwarancyjnego wskazanego przez producenta dożywotnio serwisujemy zakupione u nas przyrządy i narzędzia pomiarowe. Klienci mogą mieć więc pewność, że ich twardościomierze, mikroskopy laboratoryjne, spektrokolorymetry, połyskomierze i inne instrumenty można będzie bezawaryjnie użytkować przez wiele lat - Matbor Sp. z o.o. zadba o utrzymanie ich w nienagannym stanie technicznym.

Szeroka gama rozwiązań o najlepszym stosunku jakości do ceny

Doskonała znajomość rynku sprawia, że w prezentowanym asortymencie znajdą Państwo jedynie sprawdzone, starannie wyselekcjonowane przyrządy do pomiaru grubości, twardości, barwy czy stopnia połysku danego materiału. Wśród dostępnych produktów znajdują się m.in.:

  • testery przyczepności powłok i sondy NOVOTEST do określania grubości farb/lakierów na podłożu magnetycznym,
  • precyzyjne wagi analityczne KERN do laboratoriów badawczych,
  • siłomierze cyfrowe i zegarowe SAUTER,
  • grubościomierze ultradźwiękowe, w tym model klasy premium – UT-3M-EMA marki NOVOTEST,
  • kompaktowe chropowatościomierze, w tym bestsellerowy model SRT-6600 HT - niezawodny przyrząd do pomiaru profilu ciał stałych sterowany chipem DSP,
  • mikroskopy laboratoryjne ze skończonym i nieskończonym układem optycznym
  • twardościomierze do metali i niemetali oraz testery jędrności warzywi owoców w dziesiątkach wariantów.

Dzięki rozbudowanemu asortymentowi rodzajów i modeli przyrządów pomiarowych Klienci w bardzo łatwy sposób mogą dobrać narzędzia badawcze dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb, a także budżetu, którym dysponują. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą produktów wyszczególnionych w poszczególnych kategoriach. Warto pamiętać, że każde narzędzie pomiarowe można zamówić wraz z kalibracją w laboratorium wzorcującym, a w przypadku większości modeli dostępne są też różnorodne akcesoria w postaci np. sond i głowic, statywów operacyjnych, zestawów wzorców porównawczych, złącz do kamer mikroskopowych oraz wielu innych elementów. Eksperci Matbor chętnie pomogą przy wyborze odpowiedniego osprzętu do dowolnego rodzaju narzędzi i przyrządów pomiarowych.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza na stronie.

Nie chcesz składać zamówienia online? Masz więcej pytań? Nie ma w sklepie tego, czego szukasz? Potrzebujesz oferty? Prosimy o kontakt:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl