Ceny w walucie EURO i USD w sklepie podane są jedynie dla orientacji. Cała transakcja odbywa się w walucie PLN - polskich złotych. Do każdego zamówienia otrzymują Państwo fakturę VAT w PLN. Istnieje możliwość dokonania transakcji w EURO lub USD (faktura walutowa) - prosimy o niedokonywanie zakupu przez sklep, lecz o kontakt na matborsklep@matbor.pl celem wystawienia proformy w walucie EURO lub USD

Producenci

Profilometry i wzorce chropowatości

Chropowatościomierz (profilometr stykowy) SRT-6600  HT Chropowatościomierz (profilometr stykowy) SRT-6600 HT
Producent: HT
Cena:

5 999,94 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena regularna: 6 475,50 zł

Najniższa cena: 6 475,50 zł

Cena (USD): $1,333.32

Cena netto: 4 878,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • promocja
Chropowatościomierz (profilometr stykowy) SRT-6400 z sondą na przewodzie  HT Chropowatościomierz (profilometr stykowy) SRT-6400 z sondą na przewodzie HT
Producent: HT
Cena:

6 250,50 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena (USD): $1,389.00

Cena netto: 5 081,71 zł

szt.
zobacz więcej
Chropowatościomierz (profilometr stykowy) SRT-6350 z sondą na przewodzie  HT Chropowatościomierz (profilometr stykowy) SRT-6350 z sondą na przewodzie HT
Producent: HT
Cena:

5 260,50 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena (USD): $1,169.00

Cena netto: 4 276,83 zł

szt.
zobacz więcej
Chropowatościomierz (profilometr stykowy) SRT-6200  HT Chropowatościomierz (profilometr stykowy) SRT-6200 HT
Producent: HT
Cena:

5 080,50 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena (USD): $1,129.00

Cena netto: 4 130,49 zł

szt.
zobacz więcej
Chropowatościomierz (profilometr stykowy) SRT-5000  HT Chropowatościomierz (profilometr stykowy) SRT-5000 HT
Producent: HT
Cena:

4 675,50 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena (USD): $1,039.00

Cena netto: 3 801,22 zł

szt.
zobacz więcej
Porównawcze wzorce chropowatości, zestaw 30 szt. INSIZE Porównawcze wzorce chropowatości, zestaw 30 szt. INSIZE
Producent: INSIZE
Cena:

867,62 zł

zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy

Cena (EUR): 184,60 €

Cena netto: 705,38 zł

szt.
zobacz więcej

Sklep MATBOR to miejsce, w którym mogą Państwo kupić sprawdzonej jakości narzędzia pomiarowe w doskonałych cenach. W naszej ofercie znajdują się mierniki do pomiaru profili ciał stałych oraz porównawcze wzorce chropowatości. W sprzedaży posiadamy chropowatościomierze w wariancie elektromechanicznych konstrukcji zintegrowanych (wbudowana sonda) oraz w wersji jednostek głównych z sondą dołączoną na przewodzie. Przyrządy dostępne w naszym sklepie określają wiele parametrów - od pomiaru dwóch podstawowych Ra, Rz, po pomiar szerokiej ilości parametrów tj. Ra, Rz, Ry (JIS), Rq, Rt, Rmax, Rp, Rv, R3z, Rz(JIS), Rsk, Rku, Rsm, Rmr, RPc, Rk, Rpk, Rvk, Mr1, Mr2.

Do czego służy miernik chropowatości?

Profilometr, określany również jako miernik chropowatości, to przyrząd do pomiaru chropowatości materiałów oraz ich falistości powierzchni, czyli nierówności, wgłębień oraz innych nieregularności. W sposób precyzyjny określa parametry, mające wpływ zarówno na jakość, jak i trwałość wytwarzanych produktów. Pomiary chropowatości powierzchni należy dokonywać na każdym etapie produkcji, łącznie z ostatnim etapem, jakim jest zaakceptowanie jakości wyrobu, gdyż ma to wpływ na docelową pracę produktu.

Gdzie stosuje się przyrząd do pomiaru chropowatości?

Miernik chropowatości ma szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, w których istotne znaczenie ma jakość powierzchni. Jako przyrząd służący do pomiaru parametrów warstwy wierzchniej danego produktu można wykorzystać go zarówno w laboratoriach, jak i zakładach produkcyjnych. Profilometr stosuje się w przemyśle m.in. lotniczym, samochodowym, kolejowym czy metalurgicznym. Warto jednak pamiętać, że choć pomiar chropowatości może być wykonywany na różnych materiałach oraz powierzchniach, dobrze jest wybrać przyrząd dostosowany do danego rodzaju materiału i wymagań pomiarowych.

Miernik chropowatości stykowy

W asortymencie naszego sklepu mamy do zaproponowania mierniki stykowe, które są niezwykle proste w obsłudze. Wyposażone są w sondę mającą bezpośredni kontakt z badaną powierzchnią, co pozwala odwzorować zmiany jej wysokości. Sonda przemieszcza się po próbce z określonym naciskiem. Przyrząd bez problemu wykonuje swoje zadanie niezależnie od tego, czy badana powierzchnia jest zanieczyszczona lub wyszczerbiona. W naszej ofercie posiadamy wiele modeli stykowych, także miernik z możliwością podłączenia do komputera oraz drukarki, dzięki czemu można transferować dane i wydrukować wyniki pomiarów.

Przyrządy do pomiaru chropowatości powierzchni

Proponujemy wysokiej jakości przyrządy produkcji szwajcarskiej marki TESA oraz ekonomiczne, lecz sprawdzone mierniki produkcji chińskiej, które z powodzeniem sprzedajemy od ponad 10 lat. Posiadamy w sprzedaży również porównawcze wzorce chropowatości do metali oraz tworzyw sztucznych. Jeśli w ofercie naszego sklepu nie znajdą Państwo pożądanego przyrządu potrzebnego do pomiaru chropowatości, zapraszamy do kontaktu na marketing@matbor.pl lub matborsklep@matbor.pl. W treści wiadomości mailowej prosimy o przedstawienie zapytania handlowego i/lub technicznego - wspólnie z producentem dobierzemy najlepszy miernik chropowatości powierzchni do Państwa potrzeb.

Pragniemy nadmienić, że wzorcujemy profilometry z naszej oferty, a także urządzenia będące już w Państwa posiadaniu. Zamówienia na wzorcowanie zwykłe (bez akredytacji) lub akredytowane można składać w naszym sklepie online lub drogą mailową.

Serdecznie zapraszamy do zakupów oraz do kontaktu.

Nie chcesz składać zamówienia online? Masz więcej pytań? Nie ma w sklepie tego, czego szukasz? Potrzebujesz oferty? Prosimy o kontakt:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl