Producenci

Grubościomierz ultradźwiękowy UT-3M-EMA NOVOTEST !!!PREMIUM!!!

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 15-20 dni roboczych
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 17 191,96 zł 17191.96 ($4,142.64)
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 13 977,20 zł ($3,368.00)
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: NOVOTEST
Kod produktu: UT-3M-EMA
Pin It

Opis

FILM PROMOCYJNY

FILM OBRAZUJĄCY BADANIA PRZEZ POWŁOKĘ

 

CECHY

 • Istotną zaletą w porównaniu z urządzeniami analogowymi jest unikalny tryb pracy automatycznej grubościomierza. Urządzenie automatycznie analizuje mierzone sygnały, wybiera wymaganą metodę pomiaru, dostosowuje parametry toru odbiorczego i wyświetla zmierzoną grubość w postaci dużych liczb na wyświetlaczu. Nawet nieprzygotowany użytkownik w trybie automatycznym będzie w stanie dokładnie i szybko zmierzyć grubość różnych konstrukcji metalowych i produktów
 • Należy również zwrócić uwagę na fakt, że w urządzeniu zastosowano tryb B-scan, który pozwala użytkownikowi uzyskać profil produktu w postaci łatwego do odczytania obrazu. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego wózka dla sondy, możliwe jest skanowanie rozległych obiektów i uzyskanie profilu grubości
 • W przypadkach, gdy konieczne jest sortowanie produktów o wyraźnie zdefiniowanych grubościach (min., maks.), powyżej których podejmowana jest decyzja o tym, które produkty są wadliwe, stosuje się specjalny tryb sterowania grubościomierzem. Operator ustawia minimalną i maksymalną bramkę i obserwuje na wyświetlaczu graficzną reprezentację zmierzonej grubości, otrzymuje alarm, gdy zmierzona grubość wykracza poza bramkę, a także może oszacować uszkodzenie korozyjne jako procent nominalnej grubości wyrobu.
 • W przypadku testów eksperckich możliwe jest przeprowadzenie pomiarów ręcznych przy użyciu wszystkich znanych metod - z wykorzystaniem funkcji autokorelacji (ACF), pomiaru między dwoma maksymalnymi sygnałami w bramce, echa przez zero, echa przechodzącego przez zero.
  Do kalibracji urządzenia służy specjalny tryb automatycznej kalibracji na próbce o standardowej grubości.
 • Technologia elektromagnetyczno-akustyczna (EMA) do pomiaru grubości polega na wzbudzaniu drgań ultradźwiękowych bezpośrednio w materiale, co umożliwia pomiar grubości bez bezpośredniego kontaktu z produktem, tzn. nie ma potrzeby czyszczenia powierzchni w miejscu pomiaru.
 • Technologia ta umożliwia również pomiar grubości produktów pod powłoką (farba, taśma elektryczna, powłoka polimerowa itp.) lub, przy użyciu specjalnych sond, pomiar grubości obiektów podgrzanych do wysokich temperatur.
 • Grubościomierz NOVOTEST UT-3M-EMA jest nowością firmy NOVOTEST, która pozwala użytkownikom nie tylko na rozwiązywanie standardowych zadań związanych z badaniem grubości wyrobów metalowych, ale również na przeprowadzanie badań w przypadkach, gdy tradycyjne metody, takie jak piezo-ultradźwiękowa, laserowo-optyczna, rentgenowska, mechaniczna itp. - nie mają zastosowania.
 • Technologia elektromagnetyczno-akustyczna (EMA) do pomiaru grubości opiera się na wzbudzaniu fal ultradźwiękowych w materiale przez generator sondy urządzenia i ustalaniu czasu drogi fal ultradźwiękowych w materiale

Technologia jest więc podobna do najczęściej stosowanej metody piezo-ultradźwiękowej, jednak grubościomierz EMAT NOVOTEST UT-3M-EMA ma kilka zalet:

POMIAR BEZDOTYKOWY

Grubościomierz elektromagnetyczno-akustyczny umożliwia użytkownikowi pomiar grubości wyrobów metalowych z dostępem jednokierunkowym/jednostronnym, bez użycia żelu sprzęgającego, zarówno stykowo, jak i bezstykowo, tzn. przez szczelinę powietrzną o wysokości do 6 mm. Dzięki temu znacznie zmniejsza się materiałochłonność i pracochłonność procesu pomiarowego.

POMIARY PRZEZ POWIERZCHNIE MALOWANE, UTLENIONE LUB ZAOLEJONE

Technologia EMA generuje fale bezpośrednio w materiale (ferromagnetycznym i paramagnetycznym), dzięki czemu można przeprowadzać pomiary pod powłoką lub na źle przygotowanej powierzchni, co może być niewykonalne przy użyciu tradycyjnych metod.

SONDY WYSOKOTEMPERATUROWE

Grubościomierz NOVOTEST UT-3M-EMA może być wyposażony w sondy do pracy na powierzchniach nagrzanych do temperatury 600 °C, co czyni to urządzenie najlepszym, a w niektórych przypadkach jedynym możliwym rozwiązaniem.

ZAKRES POMIAROWY

Znaczącą przewagą nad konkurencją jest zakres mierzonych grubości. Grubościomierz NOVOTEST UT-3M-EMA umożliwia pomiar ścianek w zakresie od 0,5 mm do ponad 200 mm, w zależności od zastosowanej sondy.

GRUBOŚCIOMIERZ - MATERIAŁY WYKONANIA

Grubościomierz NOVOTEST UT-3M-EMA wyposażony jest w trwałą i lekką metalową obudowę. Na specjalne zamówienie grubościomierz może być wykonany w wykonaniu pyło- i wodoszczelnym (IP65). Grubościomierz wyposażony jest w baterie litowo-jonowe o dużej pojemności, co pozwola na uzyskanie długiego czasu pracy na bateriach. Na specjalne zamówienie można zwiększyć pojemność baterii, co pozwoli użytkownikowi na pracę do 30 godzin na jednym ładowaniu.

AUTOMATYCZNY TRYB PRACY I RÓŻNE RODZAJE WYŚWIETLANIA SYGNAŁÓW

W grubościomierzu NOVOTEST UT-3M-EMA zastosowano unikalny tryb pracy - urządzenie automatycznie analizuje mierzone sygnały, wybiera wymaganą metodę pomiaru, dostosowuje parametry toru odbiorczego i wyświetla zmierzoną grubość na wyświetlaczu urządzenia. Dzięki temu trybowi pracy nawet niewykwalifikowany użytkownik będzie w stanie dokładnie i szybko zmierzyć grubość różnych konstrukcji metalowych i produktów.

 

DANE TECHNICZNE

Zakres grubości pomiarowych dla stali

0.5…200.0 mm

Jednostka 

mm
Rozdzielczość

0,01 mm

Błąd max.

1% + 0.05mm

Typ fali ultradźwiękowej 

poprzeczna

Ręczny zakres wzmocnienia

100 dB

Zakres regulacji prędkości ultradźwięków

1000-9999 m/s

Sygnał uśredniania częstotliwości

 

1-128

Tryby pracy

A-scan
B-scan
Tryb kontroli
Tryb kalibracji
Metody pomiaru Funkcja autokorekcji (ACF)
Echo
Echo Echo (Dual Echo)
Peak peak
Front (przód)

Wyświetlacz

3.5 inch 320 * 480

Język menu

Rosyjski, angielski
Normy
 • ASTM E797
 • ISO 16809:2017
 • EN 14127
 • EN15317
 • EN12668-1

Waga jednostki głównej

0.5 kg
Wymiary (L x W x H)

165x90x50 mm

Zasilanie

Wbudowana bateria Li-ion

Czas pracy (bez przerwy) na jednym ładowaniu

8 h

Zakres temperatur otoczenia 

-20° C to +50° C

 

 

Ponad to do grubościomierza NOVOTEST UT-3M-EMA dołączone jest specjalne oprogramowanie do obsługi archiwum urządzenia, a następnie przesyłania danych do przetwarzania w dogodnych formatach.

Domyślnie sygnał w urządzeniu jest wyświetlany jako A-scan, a dostępne tryby pracy pozwalają operatorowi na ocenę sygnałów różnymi metodami (PEAK-PEAK, FRONT, ECHO, ECHO-ECHO). W grubościomierzu tym zaimplementowano również tryb skanowania B, który pozwala użytkownikowi uzyskać profil wyrobu w postaci graficznej, wygodnej do analizy. 

 

STANDARDOWY ZAKRES DOSTAWY

 • Jednostka główna - 1 szt.
 • Głowica (sonda) EMAT (obsługuje tryby: autokorekcji (ACF), Echo, Echo-Echo (dual echo), Peak-Peak - 1 szt)
 • Ładowarka - 1 szt.
 • Kabel Lemo 2 - 1 szt.
 • Kabel przyłączeniowy do komputera - 1 szt.
 • Bezpłatny i nieograniczony dostęp do archiwum pomiarów na stronie https://www.novotest.info/ po zalogowaniu się na swoje konto Google
 • Certyfikat kalibracji
 • Instrukcja obsługi
 • Walizka

 

AKCESORIA OPCJONALNE

 • Wzorcowanie grubościomierza ultradźwiękowego + świadectwo wzorcowania (produkty powiązane)
 • Sonda wysokotemperaturowa HT-EMAT, do pomiarów powierzchni o maksymalnej temperaturze 250-600ºC (produkty powiązane)

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Nie chcesz składać zamówienia online? Masz więcej pytań? Nie ma w sklepie tego, czego szukasz? Potrzebujesz oferty? Prosimy o kontakt:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl